0 800 75 56 25
Страхування здоров’я: чи можна вважати стрес хворобою?

Страхування здоров’я: чи можна вважати стрес хворобою?

14.04.2023

Здоров’я – найцінніший ресурс кожної людини, але навіть з дбайливим ставленням до   організму, ніхто не застрахований від хвороб та негараздів. У цьому контексті страхування здоров’я стає більш актуальною та необхідною темою. 

У 21 столітті ми все більше стикаємось з таким явищем як стрес. Проте досі далеко не всі розуміють його вплив на наш організм. Ритм життя сучасної людини часто завдає шкоди емоційному стану. А це може стати причиною неочікуваного захворювання. У цій статті ми розглянемо зв’язок між стресом і хворобами та наскільки корисним може бути страхування здоров’я в таких випадках. 

Що таке стрес? 

Стрес – це спосіб нашого організму захистити себе від зовнішніх подразників. 

Дуже часто він виникає під час активної взаємодії із соціумом. В умовах теперішнього світу, безперервних потоків інформації з усіх джерел, бажання встигати та йти в ногу з часом організм змушений працювати на повну. Згодом людина виснажується і залишається без сил. Симптоми такого стану бувають різні, все залежить від обставин та особливостей вашого організму. 

Вплив стресу на організм людини

Отже, сам стрес не вважають хворобою, це лише захисна реакція. Проте наслідки з часом приводять до більш серйозних проблем з різними механізмами людського організму. 

Під впливом стресу в організмі виділяються адреналін і кортизол, що впливають на гормональні та серцево-судинні системи – з’являється посилене серцебиття, зменшене кровопостачання у внутрішні органи, підвищується тиск, а також ризик захворювань та набору надмірної ваги.

Для первісної людини підвищений адреналін від стресу був необхідним для виживання. Він дозволяв швидко тікати від загрози або захищатися. Але сучасні проблеми вирішуються інакше, але тіло отримує все ті ж команди. Тож тепер це призводить до збою звичної роботи організму. 

Проблеми зі сном через стрес негативно впливають на аспекти фізичного здоров’я, які відновлюються саме вночі – нервова система, життєва енергія та настрій. Крім того, дуже часто люди намагаються справлятись з проблемами за допомогою переїдання, куріння чи алкоголю, що також є загрозою для здоров’я. 

Через стрес вражається і травна система, наслідки – синдром роздратованого кишківника, виразка шлунку, різноманітні проблеми з ШКТ. 

Якщо в людини слабке місце – дихальна система, то стрес безумовно зачепить і її. Внаслідок можна отримати: хронічну втому, проблеми з концентрацією, неуважність, погіршення пам’яті, безсоння, головні болі, панічні атаки тощо. 

Як зменшити вплив стресу? 

Найпростіші поради, як не дивно, будуть найефективнішими в боротьбі проти стресу. Про них знає кожен – правильне харчування та фізична активність. Проте крім цих рекомендацій є ще список способів, які допоможуть знизити напруження: 

  • налагодження сімейних відносин; 
  • проведення часу з друзями; 
  • духовний розвиток; 
  • заняття улюбленою справою (хобі); 
  • піклування про домашніх тварин; 
  • відмова від шкідливих звичок; 
  • медитування.

Отже, ми виявили, що стрес не є хворобою. Але його вплив на ваш організм може викликати не одне захворювання, з якими буде важко боротись через відсутність життєвих сил. Тому страхування здоров’я в такому контексті точно не завадить. Повернути радість життя може здаватись досить важкою задачею, особливо, якщо поглинув стрес. Тож подбайте про себе заздалегідь. 

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023