0 800 75 56 25
banner

Страхування життя та здоров’я в Україні

У ході розвитку земної цивілізації людина постійно покращує різноманітні аспекти свого життя, намагаючись зробити його більш комфортним, безпечним та тривалим. Велику роль у цьому відіграють різні фінансові та страхові інститути, адже рівень життя людини багато в чому залежить від її здоров’я, матеріальної стабільності й благополуччя. Це і є однією з мотивацій страхування життя, яке щороку набуває все більшої популярності у розвинених країнах, до числа яких входить і Україна.

Страхування життя в Україні можна оформити практично в будь-якій страховій компанії, наприклад, opika.org, яка надає широкий спектр страхових послуг для різних категорій населення та на різні випадки життя. Слід пам’ятати, що страховка життя та здоров’я є надійним фундаментом найближчого майбутнього для будь-якої родини. І тут не можна не погодитися з відомою народною мудрістю – «знав би, де впадеш, соломки б підстелив». Страхування життя виконує роль своєрідної «соломки» у випадку непередбачених життєвих обставин, іноді форс-мажорних чинників, передбачати які дуже складно, найчастіше, просто неможливо.

Що таке страхування життя

Страхування життя – це різновид страховки, з допомогою якої клієнт мінімізує свої потенційні втрати у разі настання страхового випадку. Говорячи простою мовою, клієнт та страхова компанія укладають угоду на певний термін, протягом якого клієнт вносить заздалегідь обумовлений страховий платіж (зазвичай, щомісяця). А у разі настання страхового випадку страхова компанія зобов’язується виплатити клієнту або його родичам суму, обумовлену сторонами ​​в договорі.

Суть страхової системи полягає в акумулюванні незначних фінансових коштів, одержуваних від багатьох клієнтів, та «точкових» виплат великих страхових сум. Головне завдання страхового агента – правильно оцінити страхові ризики при роботі з конкретним клієнтом. Чим вони вищі, тим вища сума внеску. У деяких випадках страхова компанія може відмовити клієнту у певних видах страховки.

Що входить у страхування життя

Розрізняють два види страховки: ризикове страхування та накопичувальне страхування. Перший вид страховки (ризиковий) передбачає періодичне (зазвичай, щомісяця)  внесення клієнтом невеликих страхових платежів страховій компанії. У разі настання страхового випадку клієнт (його родичі) отримує значну разову виплату. Якщо страховий випадок у період дії договору не відбувається – клієнт жодних грошей не отримує.

При накопичувальному виді страхування всі внески клієнта акумулюються на його рахунку у страховій компанії та сплачуються після закінчення терміну дії договору. У разі ж настання страхового випадку клієнту (його родичам) виплачується вся страхова сума, яка передбачена договором (зазвичай вона суттєво перевищує суму внесків).

При виборі того чи іншого виду страховки необхідно правильно оцінювати потенційні ризики та оформлювати відповідний договір, який має максимально повно обіймати саме найбільш небезпечні та ймовірні страхові випадки для конкретного клієнта. Це дуже важливо, адже за умови, якщо випадок, внаслідок якого клієнт втратив життя чи здоров’я, не буде визнаний страховим, жодних грошей виплачено йому (його родичам) не буде.

Простіше кажучи, якщо клієнт, скажімо, застрахував своє життя від нещасного випадку, а помер у результаті, наприклад, якогось хронічного захворювання, що буде доведено експертизою, страхова компанія родичам померлого грошей не виплатить. Це надважливий момент, що повинен усвідомлювати клієнт, який має намір оформити страховку свого життя та здоров’я.

Що дає страхування життя

Ризиковий вид страхування рекомендується оформляти особам, які з тих чи інших причин наражаються на підвищену небезпеку (небезпечне виробництво, екстремальний туризм, часті відрядження на далекі відстані, пов’язані з авіаційними перельотами тощо). Також ризикова страховка ідеально підійде для тих, хто виступає у ролі так званого «сімейного годувальника», тобто є єдиним працюючим у сім’ї. Зазвичай це середні та великі бізнесмени, які заробляють значні суми грошей та утримують усю свою родину. Це той випадок, коли благополуччя сім’ї повністю залежить від здоров’я та працездатності єдиного годувальника. У разі його смерті ризикова страховка певною мірою зменшить стресовий ефект припинення надходження коштів.

Накопичувальні програми страхування гарантують страхові виплати, якщо клієнт, який уклав страховку, живий на дату, зазначену в договорі, а також у разі смерті клієнта, якщо вона настала в період дії договору.

У першому випадку, після закінчення дії договору, клієнт отримує суму страховки, яка обумовлена даною угодою, і вільний нею розпоряджатися на свій розсуд. Оскільки накопичувальні види страховок передбачають досить довгий термін, то підсумкова страхова сума, яка сплачується клієнту, може бути дуже великою.

У разі смерті клієнта розмір страховки, зазначений у договорі, одержують його родичі. Така страхова виплата стане суттєвою фінансовою підтримкою, вкрай необхідною у непрості життєві моменти, пов’язані з втратою дорогої людини, близького родича. Страховка дасть змогу здійснити намічені плани, знизить фінансовий тягар, забезпечить гідний рівень життя близьким родичам померлого.

Страхові випадки

Основним ризиком під час укладання договору страхування життя є, звісно ж, ризик смерті клієнта. Як правило, це ризик смерті від нещасного випадку, хвороб, дій третіх осіб. Випадки суїциду зазвичай не включаються до страхового договору, але, можуть бути винятки, скажімо, при кредитному страхуванні. У будь-якому випадку, подібні нюанси мають обумовлюватися окремим пунктом. Як різні доповнення, також можуть обумовлюватися ризики, наприклад, постійної непрацездатності, отримання інвалідності та ін.

Класичні випадки страхових випадків накопичувального страхування:

  • Дожиття клієнта до закінчення терміну дії договору.
  • Смерть клієнта (зокрема, незалежно від причини).
  • Смерть клієнта внаслідок нещасного випадку.
  • Втрата здоров’я та працездатності клієнта внаслідок нещасного випадку.

Скільки коштує страхування життя в Україні

Розмір страховки та сума внесків може змінюватись у значних межах, залежно від виду укладеного договору, віку клієнта та ступеня його здоров’я, фінансової політики конкретної страхової компанії. Типовий договір зазвичай укладається терміном щонайменше на один рік, але, частіше на 5, 10 і більше років.

Після оформлення договору клієнт періодично вносить страховий платіж, зазначений у документі. Компанія зобов’язується на внесені клієнтом кошти забезпечити йому захист та інвестиційний дохід, середній розмір якого не може бути нижчим за 4%. Точний відсоток залежить від рівня успішності інвестиційної діяльності конкретної страхової компанії.

Як правило, тариф накопичувального виду страховки становить 4-10% від загальної суми і залежить від віку клієнта (чим вищий вік, тим вищий тариф), статі (чоловічі тарифи вищі), здоров’я. Остаточне рішення за розміром тарифу визначається із спеціально розроблених таблиць смертності. При оформленні договору клієнт не має приховувати будь-які відомості про своє здоров’я, оскільки це може спричинити відмову у виплаті страховки при настанні страхового випадку.

«Захист від війни» – комплексний страховий поліс від SK Opika для покриття ризиків, пов’язаних з воєнними діями

Через війну багато українців сьогодні чи не кожен день стикаються з реальними загрозами своєму життю та здоров’ю. У відповідь на виклики часу ми створили комплексний страховий продукт, який захищатиме наших клієнтів та компенсуватиме ризики внаслідок воєнних дій – «Захист від війни».
Нагадаємо, воєнними діями вважають організоване застосування військ, сил і засобів для воєнних операцій на суші, на морі, в повітрі та космосі. Це стосується усіх видів пересування військ і комплексів, які забезпечують виконання цих заходів. Також до воєнних дій відносять вплив зброї, вибухових речовин, в тому числі радіоактивного, біологічного, хімічного та токсичного походження.

Страхові випадки, які покриває поліс:

  • Травма, у тому числі у результаті військових дій.
  • Смерть, у тому числі у результаті військових дій.

Зараз доступно 3 варіанти страхового продукту: “Мінімальний”, “Оптимальний” та “Максимальний”. Їх основна відмінність – максимальна сума компенсації страхового випадку. Ви самостійно можете обрати найбільш підхожий страховий поліс або звернутися за консультацією до спеціалістів SK Opika, які з радістю нададуть детальну інформацію та допоможуть під час оформлення.

Щоб повідомити про сам страховий випадок, потрібно лише звернутися за офіційним номером компанії та надати документи, які підтверджують настання страхового випадку. Після цього наша компанія подбає про організацію необхідної допомоги та виплатить суму компенсації, передбачену полісом.

SK Opika піклується про комфорт своїх клієнтів, тому всі наші страхові продукти можна оформити онлайн без особистого візиту до офісу компанії, а скористатися послугами можуть всі повнолітні громадяни України.

Бережіть себе та звертайтеся, якщо знадобиться перевірений страховий помічник!