0 800 75 56 25
Що таке медичне страхування?

Що таке медичне страхування?

07.04.2021

Люди, як і всі живі істоти, схильні до дії різних патогенних факторів навколишнього середовища, що призводить до розвитку різного роду захворювань. Але, оскільки людина істота соціальна, люди придумали спосіб, як можна спільно боротися з хворобами і мінімізувати фінансовий тягар, який незмінно лягає на плечі хворого.

На щастя, переважна кількість захворювань носять тимчасовий, нетривалий і нескладний характер. Багато хвороб не вимагають дорогого лікування, деякі хвороби навіть проходять самі собою. Однак, існують і досить серйозні захворювання, які вимагають обов’язкового, іноді, оперативного лікування, наприклад, всім добре відоме запалення апендикса.

Для чого потрібна медична страховка

В окремих випадках розвиваються хвороби, які переходять з гострої стадії в хронічну, іноді трапляються досить серйозні патології, які вимагають дорогого лікування. Якщо з людиною трапляється таке нещастя, часто, він не має можливості самостійно оплатити дороге лікування. Щоб знизити фінансовий тягар, люди придумали медичне страхування.

Ідея медичного страхування полягає в наступному – люди платять на постійній основі відносно невеликі суми, і за це отримують право на фінансову допомогу, в разі виникнення різного роду хвороб, які передбачені конкретної медичною страховкою. Звичайно ж, така схема ефективно працює лише в тому випадку, якщо від загальної кількості застрахованих людей хворіє тільки певний невеликий відсоток.

Як працює медична страховка

Існує два види медичного страхування – обов’язкове медичне страхування і добровільне медичне страхування.

В Україні в 2013 році був розроблений закон про обов’язкове медичне страхування, який, на жаль, так і не був прийнятий. Тому, мова про обов’язкове медичне страхування в Україні йде лише в тих випадках, коли громадяни планують зарубіжну поїздку. Незалежно від мети закордонної поїздки, багато країн в обов’язковому порядку вимагають наявність офіційної медичної страховки. При цьому термін дії страхового поліса повинен повністю покривати час перебування громадянина за кордоном. Тому, перш, ніж оформляти візу для закордонної поїздки, необхідно подбати про оформлення медичної страховки.

У багатьох зарубіжних розвинених країнах обов’язкове медичне страхування зведено в національний ранг. Всі працездатні громадяни країни в обов’язковому порядку повинні оформляти страхові поліси, і платити обов’язкові внески за рахунок яких наповнюється медичний страховий фонд. Маючи солідні суми в такому фонді, держава має можливість за рахунок цих коштів проводити лікування на безкоштовній основі або на частково платній основі всіх застрахованих громадян.

Добровільне медичне страхування можна оформити будь-якому громадянину України за його бажанням в одній з численних страхових компаній. Головна мета такої страховки – мінімізувати наслідки розвитку різного роду захворювань, які можуть спричинити за собою великі фінансові витрати, пов’язані з купівлею дорогих медикаментів або оплати операції.

Оформляючи страховий поліс, громадянин вибирає і прописує в документі ті види страхових ризиків, від яких він хоче застрахуватися. Треба розуміти, що, чим ширше перелік, тим вище ціна страховки. Фінансові витрати на послуги певних медичних фахівців страховка може покривати лише частково. Всі подібні нюанси необхідно заздалегідь уточнювати у страхового агента, який оформляє поліс.

Скільки коштує медична страховка

Якщо говорити про середньостатистичному українцеві, віком 17-35 років, який хоче оформити поліс з якісним медсопровожденіем і страховим покриттям 50000 грн, то йому доведеться розщедриться на суму близько 6000 грн на рік. Дану суму можна знизити майже вдвічі, якщо оформити страховку в рамках корпоративного страхування.

В даний час в Україні поліс добровільного медичного страхування оформили близько 2% населення, що є дуже низьким показником. Мінімальна медична страховка в Україні коштує близько 400 грн на рік, але, сюди входять лише базові моменти, такі, як разова оплата покупки медикаментів вартістю до 1500 грн. Страхові компанії неохоче оформляють поліси клієнтам «з боку», продаючи їм урізані договори ДМС, за якими можна розраховувати на оплату послуг екстреної та невідкладної медичної допомоги.

Треба визнати, що ринок ДМС в Україні розвивається за рахунок корпоративного страхування. Корпоративна страховка коштує не тільки дешевше, але і набагато простіше в оформленні. Страхові компанії більш охоче оформляють подібного виду страховки. Все, що треба – це заява від керівника колективу підприємства.

Де можна оформити ДМС

Страховий поліс ДМС можна оформити практично в кожній страховій компанії. Умови оформлення будуть розглядатися в індивідуальному порядку. Багато чого буде залежати від віку клієнта, його фінансового становища, місця роботи, наявності різного роду хронічних захворювань і деяких інших важливих моментів.

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023