0 800 75 56 25
Туристичне страхування: наскільки це важливо?

Туристичне страхування: наскільки це важливо?

27.04.2023

Для деяких мандрівників-початківців тема туристичного страхування може бути не до кінця зрозуміла. Хтось не надає їй особливого значення, а хтось упевнений, що без страховки в’їзд на територію іншої країни буде неможливим. Але головне питання зовсім не в цьому, а в тому, наскільки ця туристичне страхування важливе. Під час планування подорожі ретельно вивчіть усі вимоги до туристів у країні, яка вам сподобалася. Якщо страховка не є обов’язковою умовою, тоді вам варто самостійно дізнатись її користь, оцінити ризики і тільки потім прийняти рішення – важлива страховка в цій поїздці чи ні.

Туристичне страхування може звести до мінімуму значні фінансові ризики подорожі: нещасні випадки, хвороби, пропущені рейси, скасовані тури, втрату багажу, крадіжку, тероризм, банкрутство туристичних компаній, екстрену евакуацію тощо.

Які шанси, що вам знадобиться страховий поліс? Сказати складно. Потенційні збитки кожного мандрівника різняться. Це залежить від наступних пунктів:

  • яка частина вашої поїздки була попередньо оплачена;
  • можливості відшкодування вартості авіаквитків;
  • стану вашого здоров’я;
  • вартості вашого багажу;
  • фінансового стану вашої туристичної компанії;
  • місця, яким ви подорожуєте і т.д.

Перед поїздкою важливо оцінити кожен можливий пункт та прийняти обґрунтоване рішення щодо страхування поїздки.

У стандартний набір ризиків у страхових полісах входять: скасування або  переривання поїздки, потреба у медичній допомозі, евакуація, втрата або псування багажу. Також у договір можуть бути включені окремі типи проблем, такі як крадіжка особистих даних чи політична евакуація. Зазвичай замість того, щоб купувати окремо медичну, багажну або евакуаційну страховки, пропонують оформити пакет, який включатиме більшість або всі з них. Зважуючи варіанти, враховуйте відносну важливість для кожного типу покриття.

Вартість страховки

Вартість поліса може змінюватись у широких межах. Більшість стандартних страховок, що покривають невідкладну медичну допомогу та скасування поїздки, становлять близько 5–10 відсотків від загальної суми поїздки. Ось деякі з важливих факторів, які впливають на ціну:

  1. Вік туристів. За кожне десятиліття після 50 років ставки різко підвищуються, тоді як страхове покриття зазвичай недороге або навіть безплатне для дітей (до 18 років).
  2. Тривалість подорожі. Чим довше ви подорожуєте, тим дорожче страховий поліс.
  3. Країна, якою подорожуєте. Страховка в країни ЄС коштуватиме дешевше, ніж в Азії. А найдорожчими вважаються страховки до Канади та США.

Оформляти туристичну страховку все ж таки важливо відштовхуючись від відповідного типу страхування, а не від ціни. Ви можете оформити страхування лише від кількох ризиків, але надійнішим, звичайно, буде повний поліс.

При виборі страхової компанії для придбання туристичного страхування, ознайомтесь з відповідними ліцензіями та відгуками про компанію. Уважно читайте договір та не пропускайте пункти дрібним шрифтом. І не соромтеся ставити питання, від цього залежатиме якість та ефективність вашого страхового поліса.

SK Opika – страхова компанія, яка забезпечить впевненість у безпечній поїздці. Зв’язатися з менеджером можна за номером телефону, який вказаний на сайті або за посиланням нижче.

Туристичне страхування у SK Opika

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023