0 800 75 56 25
Страхування житла під час війни

Страхування житла під час війни

07.04.2023

Збройні конфлікти та війна є одними з найбільших жорстоких форм людських сутичок, які залишають за собою безліч наслідків, в тому числі і руйнування майна та домівок. За рік повномасштабної війни в Україні запити на страхування житла зросли в декілька разів. 

Більшість власників житла, які опинилися в зоні військових дій, не мають достатньої кількості грошей на те, щоб відновити майно після війни. Страхування може стати правильним інвестиційним рішенням, яке забезпечить захист нерухомості та відновлення у разі можливих ризиків. 

Чи можна застрахувати житло, знаходячись за кордоном?

Онлайн формат консультацій та оформлення страхування можливі майже у всі страхових компаніях. Тож застрахувати житло на відстані можна. В деяких ситуаціях не обійдеться без попереднього огляду майна. Для цього буде достатньо аби фахівця компанії зустрів ваш представник (друг, родич чи сусід). 

Варто мати на увазі, що наразі діють територіальні обмеження, пов’язані з війною. Якщо ваше майно знаходиться на території захоплених областей, або там ведуться бойові дії – на жаль, страхування поки що буде неможливим.

Страхові виплати під час воєнного стану 

Правовий режим під час воєнного стану не передбачає обмеження чинності договорів страхування, тож сам факт війни не може бути причиною відмови у виплаті страховки. 

Проте є нюанси. Війна вважається форс-мажором (обставиною непереборної сили). Він завжди прописується в договорах страхування, і сторони можуть посилатися на нього, як на причину тимчасового звільнення від відповідальності за невиконанні умови договору. Але від зобов’язань по договору такі обставини звільнити не можуть жодну зі сторін. Форс-мажор може бути лише підставою для відстрочення виконання обов’язків без штрафів чи пені. 

Отже, страхова компанія може затримати виплату, посилаючись на форс-мажорні обставини. Але як тільки вони перестануть діяти, компанія зобов’язана виконати свою частину договору.

Це також працює і для вас: форс-мажор може стати причиною відстрочки обов’язкових страхових внесків, але потім сплатити їх доведеться. 

Чи може страхова відмовити у виплаті?

Щоб відповісти на це запитання вам потрібно уважно прочитати договір. Стандартними винятками в українських та міжнародних договорах страхування є дії, які сталися внаслідок:

  • громадських хвилювань, страйків або офіційного оголошення надзвичайного стану;
  • війни (оголошеної або неоголошеної), бойових або військових дій. 

Все що постраждало від куль, осколків, ракет, мін тощо автоматично потрапляє в список винятків. За таких умов навряд вдасться отримати страхову виплату.  Для таких ризиків існують окремі страхові продукти, але через високу вартість вони не настільки популярні, як класичні. 

Тож перед оформленням страхування житла під час війни ознайомтесь з усіма винятками та чітко сформулюйте список страхових подій, від яких хочете захистити майно. Обов’язково повідомте страхового менеджера про намір оформлення полісу, який захистить ваше житло від пошкоджень, що можуть статись в результаті воєнних дій. Так ви будете впевнені, що в разі нещастя, ви не опинитесь в скрутному становищі. 

Обирайте перевірених страхових партнерів та бережіть себе!

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023