0 800 75 56 25
Яким буває страхування та чому воно важливе?

Яким буває страхування та чому воно важливе?

27.03.2023

Які асоціації у вас викликає поняття «страхування»? Якщо ви водій, то скоріш за все ви одразу згадайте про автоцивілку. Але крім обов’язкового виду існує і добровільне. Попри те, що страхування доволі розповсюджена послуга, котрою користуються, і котра допомогла впоратися з тяжкими життєвими ситуаціями мільйонам людей, більшість все ще не розуміє всю користь страхування. Тому дуже часто не користуються цією послугою під час купівлі нерухомості чи подорожі. Тому детально розберемося, чому страхування це важливо. 

Що таке страхування? 

Страхування – це вид відносин між вами та страховою компанією (СК), які мають на увазі, що СК за певну плату зобов’язується виплатити вам обумовлену суму (страхове відшкодування) у разі прописаних подій.

Простіше кажучи, це спосіб захистити себе або своїх близьких від фінансових труднощів після неочікуваних подій, наприклад смерті, раптової хвороби, псування вашого майна і так далі. Страхування можна вважати сучасним способом відкладання грошей на «чорний день».

Окрім ключової мети, страхування можна використовувати, як скарбничку на великі покупки – машину, будинок, навчання для дітей, збільшення пенсії. Доступність такої можливості залежатиме від страхової програми, яку ви оберете.

Які є страхові програми? 

Отже, страхування можна використовувати в різних цілях. Тому й існують різні програми, щоб запропонувати клієнтам найвигідніші умови. 

Ризикове страхування

Цей вид страхування передбачає виплату лише в разі смерті. Розмір суми може бути фіксованим або з накопичувальним ефектом, що буде залежати від тривалості та розмірів ваших внесків. Гроші відійдуть вашим близьким або тій людині, котра вказана у договорі. Проте частіше все ж таки використовують змішані програми ризикового страхування. Вони не передбачають накопичень, але ви отримаєте гроші у випадку травми або хвороби. 

Накопичувальне страхування

Такий вид страхування передбачає довготривалий термін для накопичення чималої суми. Якщо зі страхувальником щось трапиться та він піде з життя, гроші отримують члени сім’ї. Або ж страхувальник сам отримає кінцеву суму після досягнення певного віку.  

Пенсійне страхування

Обравши програму пенсійного страхування, вам потрібно буде платити внески, а після настання пенсійного віку отримати одразу всю суму, або регулярні виплати, як доповнення до пенсії. 

Інвестиційне страхування

Умови такого договору у кожної СК відрізняються. Інвестиційне страхування буде захищати ваші інтереси на фондовому ринку або працюватиме, як система накопичення на більш вигідних та довгострокових умовах, ніж депозит. 

Страхування – забезпечення майбутнього 

Отже, головною ціллю страхування є захист та накопичення. Це допоможе дітям впоратись з фінансовими труднощами, якщо з батьками трапилось нещастя. Пенсіонерам дасть чималу надбавку до пенсії, про яку варто потурбуватися заздалегідь. Туристам допоможе зберегти кошти під час звернення до лікаря за кордоном. Тож не нехтуйте своїм майбутнім, потурбуйтесь про нього вже зараз!

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023