0 800 75 56 25
Страховка  житла

Страховка житла

13.03.2021

Мій дім моя фортеця. Напевно, багато хто чув цю фразу, яку приписують англійцям. Житлове питання був, є, і, швидше за все, буде актуальним серед жителів пострадянського простору ще багато років. Отримати своє житло за часів СРСР було непростим завданням. Як такого ринку нерухомості не було. Житло будувало держава, або підприємства, і надавало його в порядку існуючої черги. З одного боку, громадяни СРСР отримували житло безкоштовно, при цьому квартири вже були повністю готові, заходь, завозь меблі і живи. З іншого боку, продати або купити житло не було ніякої можливості. Можна було тільки обміняти житлову площу, що теж було напівлегально.

Страхування житлової нерухомості є одним з найпопулярніших видів страховки, яку надають всі страхові компанії. За радянських часів страхові агенти робили поквартирний обхід, пропонуючи послуги страхування. Треба визнати, що особливою популярністю в Радянські часи страхування житла серед простого населення не користувалося.

Після розпаду Радянського Союзу ситуація на ринку нерухомості кардинально змінилася. «Хто був ніким, той стане всім» – володарі скромних «хрущовок», які перебували в центральній частині великих міст, отримали можливість продати свої скромні 30-40 квадратних метрів за шалені гроші, спокійно переїхати в сучасний новобуд на околиці Москви і безбідно існувати в найближчі кілька років. Ціни на житло злетіли «до небес», а страхування нерухомості набуло абсолютно нового змісту.

Що таке страховка нерухомості

Більшість страхових компаній пропонують застрахувати нерухомість від ряду неприємних ситуацій, які можуть частково або повністю зруйнувати житлове приміщення: пожежа, заливши, вибух, крадіжка, пограбування, інші стихійні лиха, наприклад, землетрус. Кожна страхова компанія досить докладно прописує можливі страхові випадки. Клієнту пропонується з ними ознайомитися, і вибрати ті, які, на його думку, найбільш актуальні для нього. Наприклад, якщо клієнт проживає в сейсмічно благополучному районі, немає сенсу оформляти страховку від землетрусу.

Для чого вона потрібна?

Страховка житла необхідна для відшкодування потенційних збитків, які можуть статися в результаті настання страхового випадку. Наприклад, якщо в житловому приміщенні є дорогі цінності (картини, меблі, побутова техніка та ін.), Доцільно застрахувати приміщення від крадіжки або пограбування. Звичайно ж, в такому випадку страхова компанія, швидше за все, зажадає в обов’язковому порядку встановлення сигналізації. Але, в будь-якому випадку, якщо трапиться неприємне, і з квартири будуть викрадені цінні речі, страхова компанія компенсує понесені збитки.

Останнім часом почастішали випадки вибуху побутового газу в багатоквартирних будинках. Оскільки відбувається спалах і вибух повітряно-газової суміші, яка займає значний обсяг, наслідки такого об’ємного вибуху дуже сумні, іноді відбувається руйнування не тільки окремих квартир, а й цілих під’їздів. У таких випадках дуже виручить страховка, яка покриє збитки, що зазнали, і дасть її власникові засобу на покупку нового житла.

Як працює страховка

Страховка на нерухомість працює на весь період страховки, зазначеної в полісі, незалежно від того, чи знаходиться приміщення під охороною, чи проживають в ньому його власники. Можна застрахувати не тільки свою, а й квартиру, взяту в оренду. При настанні страхового випадку власник страховки може розраховувати на грошову компенсацію, зазначену в полісі.

Фахівці рекомендують розширювати страховку за рахунок покупки додаткового страхового поліса відповідальності перед сусідами. Така страховка покриє збитки, які може завдати власник поліса своїм сусідам, наприклад, затопивши їх.

Скільки вона коштує?

Вартість страхового поліса на нерухомість може коливатися в дуже широких межах, оскільки на його ціну впливають безліч чинників. Перерахуємо лише основні: тип будови, його площа, місце знаходження, рік побудови, оціночна вартість житла, що саме страхується і від чого.

Щоб розуміти приблизну вартість страхового поліса, наведемо типовий приклад страховки середньостатистичного житла. Вартість страховки квартири 2014 року побудови, загальною площею 100 квадратних метрів, в Запорізькій області, при сумі страхування основних конструкцій в півмільйона гривень потягне приблизно на 1500 грн на рік. У такий страховий поліс ще увійде страхування перед третіми особами на суму в 10 тис. Грн, страхування внутрішньої обробки на 70 тис. Грн, страхування рухомого домашнього майна на 100 тис. Грн.

Де краще оформити?

Оформляти страховку на нерухомість рекомендується в перевірених і надійних страхових компаніях, що працюють на ринку не один десяток років і користуються бездоганною репутацією у своїх клієнтів.

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023