0 800 75 56 25
Що таке франшиза у страхуванні?

Що таке франшиза у страхуванні?

21.04.2023

Часто під час оформлення страхового поліса виникають питання стосовно термінології чи незрозумілих пунктів у договорі. Найчастіші питання про франшизу – що це таке та як працює? Ми відповіли на ці запитання у сьогоднішній статті.

Що таке франшиза і якою вона буває?

Франшиза у страхуванні – це частина збитків, що відшкодовується не страховою компанією, а клієнтом. Бувають вони трьох видів. 

Тимчасова франшиза

Актуальність такої франшизи триває обмежений час, період її дії зазначають у договорі. Використання тимчасової франшизи дозволяє страховій компанії знизити ризики, пов’язані зі страхуванням об’єкта, які можуть бути більш вірогідними в певний період часу. Наприклад, залежно від регіону та погодних умов ризик збитків може зростати в певні місяці року. Тоді страхова компанія може встановити тимчасову франшизу, яка діятиме лише протягом цього періоду.

Умовна франшиза

За наявності такої франшизи страхова компанія звільняється від відшкодування збитків, якщо вони менші за зазначену франшизу. Наприклад, якщо франшиза – 10 000 грн, а збитки вашого майна становлять 7 000 грн, то страхова компанія нічого вам не виплатить. Але якщо розмір збитку більший за франшизу, то компанія сплатить і те й інше. Наприклад, франшиза 10 000 грн, а збиток – 15 000 грн. В такому разі від страхової компанії ви отримаєте усі 15 000 грн.

Безумовна франшиза

Ця франшиза передбачає, що з виплати відніматиметься сума франшизи незалежно від збитків. Якщо безумовна франшиза становить 5000 грн, а збитки оцінюють, наприклад, у 10 000 грн, то компанія відшкодує вам 5000 грн.

Що таке абсолютна та відносна франшиза?

Абсолютна франшиза – конкретна сума, яка прописана у договорі та, незалежно від розміру шкоди, завжди залишатиметься у цьому розмірі. А відносна франшиза завжди становить певний відсоток від страхової суми. Наприклад, якщо збиток становив 1 000 000 грн, а відсоток франшизи в договорі вказано в розмірі 1%, то компанія виплатить вам 900 000 грн, решту суми потрібно буде сплатити самостійно.

Навіщо потрібна франшиза?

Цей пункт у договорі несе вигоду як для страхової компанії, так і для клієнта. Для компанії це – економія часу та коштів на дрібних збитках. Багатьом просто не вигідно використовувати ці ресурси на незначні суми. Для клієнта це економія на страховці – чим більша ваша франшиза, тим дешевше вийде поліс і навпаки.

Якщо у Вас залишились питання щодо франшизи чи інших тем, сміливо звертайтесь до фахівців SK Opika. Ми надамо всі відповіді та підберемо страховий поліс з найкращими умовами саме для Вас. 

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023