0 800 75 56 25
Що таке Автоцивілка?

Що таке Автоцивілка?

17.03.2021

ОСАГО – це абревіатура, яка перекладається, як «Обов’язкове Страхування Цивільної Відповідальності власників транспортних засобів». Як бачимо, якщо чітко слідувати по абревіатурі, скорочення повинно звучати, як ОСЦВ. У народі ОСАГО називають, як «Автоцивілка».

Автостраховка ОСАГО є обов’язковою для всіх власників транспортних засобів, точно так же, як водієві потрібно мати в обов’язковому порядку техпаспорт на транспортний засіб і водійське посвідчення.

Для чого потрібна ОСАГО

ОСАГО призначена для відшкодування збитку, який завдав власник транспортного засобу, іншому автомобілю при ДТП. Страховка ОСАГО покриває ремонт або його частина, автомобіля потерпілого, якщо винуватцем ДТП став власник страховки.

Для того, щоб винуватець ДТП міг розраховувати на оплату ремонту та свого автомобіля, йому треба оформити додаткову страховку КАСКО. На відміну від ОСАГО, КАСКО не є обов’язковим видом страхування. Варто КАСКО набагато дорожче, ніж ОСАГО, але покриває набагато більше ризиків – можна застрахувати своє авто від викрадення, стихійного лиха, та ін.

Також поліс ОСАГО дає право його власникові на відшкодування заподіяної йому шкоди в тому випадку, якщо ДТП сталося з вини невстановленого транспортного засобу, за кермом якого перебував водій без страховки. У подібних ситуаціях гроші виплачуються потерпілому з фонду МТСБУ.

Як працює страховка

Наприклад, Іван Іванович, який є власником автомобіля «Тойота Камрі», врізався в автомобіль «Шкода Октавіа», власником якого є Петро Петрович. В цьому випадку, страхова компанія, що видала ОСАГО Івану Івановичу, оплатить ремонт автомобіля «Шкода Октавіа» Петру Петровичу. Свій автомобіль Іван Іванович повинен буде ремонтувати за свої гроші, якщо він не оформив КАСКО.

Що буде, якщо у Іван Івановича не опиниться обов’язкової страховки ОСАЦВ? У такому випадку йому треба буде заплатити штраф за відсутність обов’язкового поліса (близько 850 грн), а також оплатити вартість ремонту ТЗ, яке постраждало в ДТП з його вини, а також оплатити лікування, які постраждали в ДТП, якщо таке буде потрібно.

Багато що залежить від розміру збитку, яке спричинило за собою ДТП. Якщо це «копійчаний ремонт», наприклад, розбитий бампер у «Запорожця», всі проблеми можна буде залагодити за пару тисяч гривень від сили. Однак, якщо в результаті ДТП серйозно постраждав дорогий автомобіль, та ще й люди, що знаходилися в ньому, отримали серйозні травми, які вимагають дорогого лікування, сума може обчислюватися сотнями тисяч гривень.

Звичайно, в разі серйозного ДТП ніяка страховка ОСАГО не покриє всі витрати, але, вона покриє хоча б якусь їх частину. Стандартна страховка розрахована на виплату 100 000 грн.

Скільки коштує страховка

Відразу варто сказати, скільки коштує штраф за відсутність страхового поліса. Штраф за відсутність автоцивілки складає 425-850 грн. Однак, накласти даний штраф інспектор може лише після ДТП. Спеціально зупиняти транспортний засіб з метою перевірки наявності автоцивілки можна.

В середньому вартість стандартної автоцивілки в різних страхових компаніях коливається в районі 500 грн на рік. Ціна формується на основі базової ставки, яка множиться на різні коефіцієнти, розмір яких залежить від багатьох факторів:

  • Об’єм двигуна ТЗ – чим більше двигун, тим дорожчий поліс.
  • Населений пункт, в якому зареєстровано ТЗ – для великого міста поліс буде дорожче, оскільки їзда в большом городе пов’язана з більш високим ризиком потрапляння в ДТП.
  • Водійський стаж – водії зі стажем більше десяти років можуть розраховувати на знижки.
  • Термін страхування – короткострокові поліси коштують дорожче.
  • «Аварійність» водія – при відсутності ДТП у водія, він може отримати знижку до 20%.
  • Наявність пільг – пенсіонери, учасники бойових дій, інваліди, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, можуть розраховувати на знижку в 50%.
  • Вік ТЗ критичний тільки для автомобілів, які використовуються в якості таксі.

Скільки можна отримати за страховкою ОСАЦВ? Максимальні виплати з 21.09.19 на 1-го потерпілого складають 130000, за шкоду, заподіяну здоров’ю та життю – 260000 грн. Розмір компенсації по страховому випадку розраховується в залежності від повернення автомобіля, що постраждав в ДТП, чим він вищий, тим нижче буде розмір компенсації. У тому випадку, якщо поліс автоцивілки не покриє всю суму, необхідну для ремонту автомобіля, різницю повинен буде доплатити винуватець ДТП.

Де краще оформити?

Оформити поліс ОСАГО можна практично в будь-який більш-менш серйозної страхової компанії. Найзручніше це зробити в режимі онлайн, наприклад, через додаток Приват24. ОСАГО страховка онлайн вигідна з кількох точок зору. По-перше, вона істотно заощаджує не тільки час, а й гроші. Деякі страхові компанії дають знижку до 50%, якщо поліс оформляється віддалено.

Оплачувати послуги оформлення поліса автоцивілки можна картою, а сам поліс можна скачати в смартфон, паперова його копія зараз не обов’язкова.

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023