0 800 75 56 25
Подорожуй разом із SK Opika: ханамі – свято цвітіння сакури у Японії

Подорожуй разом із SK Opika: ханамі – свято цвітіння сакури у Японії

05.04.2023

Життя – це емоції, почуття та спогади. А подорожі те, що дозволяє нам жити на повну. Вихід із зони комфорту, знайомство з культурою інших країн, розширення світогляду, зустрічі з новими людьми, почуття свободи – це далеко не повний список того, що приносять нам подорожі.

Сьогодні ми поговоримо про чарівне свято ханамі в Японії, яке щорічно влаштовує сама природа. І на яке з’їжджається безліч туристів буквально з усього світу.

Свято цвітіння сакури

Сакура – це різновид декоративної вишні. Її цвітіння вважається символом країни вранішнього сонця. Для японців це не просто дерево. Цвітіння сакури протягом багатьох століть було предметом оспівування поетами та письменниками, її зображували на полотнах відомі художники і її шанували навіть найвищі чини. Щорічна традиція милуватися квітучою сакурою почалась ще в III столітті. Один з імператорів дуже любив проводити час у весняному саду зі своєю свитою.

Такі пікніки тривають і до сьогодні. Під час цвітіння сакури всі сади заповнені людьми, місця для пікніка потрібно бронювати чи займати з самого ранку. Деякі компанії навіть переносять наради до парку, щоб не втрачати можливості насолодитися природою. Тому що цвітіння досить швидкоплинне – від 5 до 10 днів. Якщо піднімається вітер або йде дощ, то пелюстки опадають ще швидше.

Конкретних дат свята квітучої сакури немає, адже з року в рік цвітіння може затриматися або починатися раніше. До того ж це свято в Японії не вважається офіційним, тому спеціальних вихідних немає. Проте давня традиція ханами не втрачає своєї актуальності.

Слово «ханамі» дослівно перекладається як «милування квітами». І багато століть після появи традиції одна з найрозвиненіших країн відкладає свої гаджети на кілька днів і просто виходить у парк, де цвіте сакура.

Частина японської культури в Україні

Якщо можливості вирушити на ханамі в Японію немає, то не варто засмучуватись завчасно. В Україні також є місця, де можна насолодитися японською сакурою.

Найпопулярнішим місцем в Україні з безліччю квітучих алей, звісно, є Ужгород. Сюди японську сакуру привезли 1923 року з Відня. На той час відбувалося активне облагородження центру сучасного Ужгорода. Місцевість там була болотистою, тому багато дерев не приживались, чого не скажеш про японську сакуру. Вона чудово адаптувалася і вже багато років радує місцевих та мандрівників своїм цвітом.

В Києві ви можете заглянути до парку Дружби народів, Наталка, Маріїнського парку, Пейзажної алеї, скверу біля Золотих воріт. Але найпопулярніше місце – парк Кіото. Заснували цей парк у 1972 році після укладення дружніх відносин між Україною та Японією. У 2012 році алея сакур у парку Кіото була занесена до книги рекордів Гіннеса, як найдовша у світі – 988 метрів.

Крім цього, там розміщується подарована японцями гранітна пагода – багатоярусна вежа, яка використовується як храм. Ще її називають «вежею скарбів». Японська філософія свідчить, що вона сприятливо впливає на довкілля.

Подорожуйте безпечно

Подорожі – це завжди море вражень та чудових спогадів. Вирушаючи за ними, не забудьте про безпеку! Форс-мажори трапляються неочікувано, тому готовність до них завжди великий плюс. Туристична страховка від SK Opika забезпечить вам безтурботну подорож до будь-якої країни світу. Залишайте свої контакти на нашому сайті і ми обов’язково зв’яжемося з вами!

 Веселих подорожей!

Інші новини

АТ «СК «ОПІКА» добровільно виходить з ринку шляхом виконання страхового портфеля
Національний банк України надав дозвіл АТ “CК “ОПІКА” на вихід з... подробиці
03.04.2024
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З МЕТОЮ ОБРАННЯ СУБ’ЄКТА АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
АТ «СК «ОПІКА» оголошує про проведення конкурсу з обрання суб’єк... подробиці
11.12.2023